×
TAŞIMA YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

TAŞIMA YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

       Elleçleme

Elleçleme işlemi güzergah üzerinde ki teslim edilecek olan ürünlerin sırasıyla doğru orantılı bir işlemdir. Türkçe, son giren ilk çıkar cümlesiyle bu işlemi özetlenmiştir. Güzergah üzerinde önce teslim edilecek olan ürün taşıta en son yüklenmelidir. Bu işlem nakliye işleminin süresini kontrol altına almaktadır.

 

       Yükün cinsi

Yükün cinsi ürünleri taşıta  yerleştirme de etkin rol oynar. Ağır olan ürünler alt kısma, hafif olan ürünler ise üst kısma yerleştirilmelidir. Bu işlem nakliye sürecininin kalitesini arttırmakla beraber, ürün koruma kalitesini de üst seviyeye çıkartmaktadır.

 

       Etiketleme

Bahsetmiş olduğumuz üzere parsiyel nakliye parça ürünleri esas aldığı için ve aynı taşıt içerisinde birden fazla kişi ya da şirkete ait ürün bulunduğundan, taşıt içerisindeki  her ürünün özenle etiketlenmesi oluşabilecek yanlış nakliye teslimatını ortadan kaldırır.

Diğer nakliyat işlemlerine oranla en çok parsiyel nakliyenin tercih edilmesinin en önemli sebebi sunduğu avantajlardır.  Bu avantajlar  hem nakliye firmalarının hemde müşterilerinin yararınadır.

       Nakliyeye verilecek olan ürün az ise nakliyat işlemleriniz aksamaz, bu bağlamda parsiyel nakliyat hayat kurtarır. Yalnızca bir ürün için komple araç kiralamanıza gerek kalmaz.

       Müşetirinin verdiği ürünün kapladığı yer kadar maliyet ödenir.

       Karayolu, denizyolu ve havayolu olarak bir çok alanda nakliyat işlemleri gerçekleştirilir.

       Özellikle komşu ülkeler ve komşu ülkelerin sınırları karayolu nakliyesinde etkin rol oynar. (Özbekistan,Tacikistan,)

       Aynı güzergahtaki ürünlerin nakliyesi zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

       Bekleme süreleri göz önüne alınarak en ideal rotasyon oluşturulur.

       Key account yöntemi uygulanarak nakliye sürecinin raporlanması sağlanılarak müşterilere aktif olarak güncel bilgiler sunulur.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.